logo
. . .
Biz Sizi Arayalım
Main

Fiziksel Sunucu Satın Al, Dedicated Sunucu Kirala

Fiziksel sunucu planları.

Hostabil ile %99 Uptime Kesintisiz Hizmet!

Hostabil, sağladığı %99 Uptime ile kullanıcılarına kesintisiz bir çevrimiçi deneyim vaat ediyor. Hız ve güvenilirlikle öne çıkan Hostabil ile işletmenizi dünyada güvende tutun!

Dedicated Nedir?

Fiziksel dedicated sunucular, kaynakların tamamını tek bir kullanıcının kullanımına açar. Bu, CPU, RAM, depolama, ağ bağlantısı ve diğer kaynakların paylaşılmadan, sadece belirli bir müşteri tarafından kontrol edildiği anlamına gelir. Bu durum, daha yüksek performans, özel konfigürasyon ve güvenlik kontrolleri sağlama avantajına sahiptir. Bu tür sunucular genellikle büyük işletmeler, özel uygulamaları olan kuruluşlar veya büyük veri işleme projeleri için tercih edilir. Fiziksel dedicated sunucular, maliyet açısından genellikle paylaşılan hosting hizmetlerinden daha yüksek olsa da, müşterilere kontrol ve özelleştirme imkanı sunar.

Paketleri İncele
server room
server room

Neden Hostabil'i Tercih Etmeliyim?

Juniper Router ve Mikrotik Firewall RouterOS gibi kaliteli cihazları kullanarak bilinen ve bilinmeyen tüm atakların önüne geçmeye çalışmanız da önemli bir adım. Bu cihazlar, güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak ve ağınızı kötü niyetli saldırılara karşı korumak için kullanılan güvenlik cihazlarıdır. Güvenlik duvarları, ağ trafiğini izleyerek ve filtreleyerek istenmeyen erişimleri engeller ve ağınızı güvende tutar. Bu strateji, güvenlik duvarları, saldırı tespit ve önleme sistemleri, güvenlik yazılımları ve bilinçli kullanıcılar arasında bir denge oluşturur.

daha fazla bilgi

Yardıma ihtiyacınız mı var?

Bize 7/24 destek taleplerinden, WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Size tecrübeli teknik ekibimiz ile yardımcı olmantan mutluluk duyacağız.

Sıkca Sorulan Sorular

aklınıza takılan birkaç şey var sanki...

Dedicated server sadece bir müşteri için ayrılmış web sunucusudur. Shared hostingde çok sayıda web sitesi aynı sunucuda barındırılırken dedicated serverlar sadece bir müşteriye hizmet eder. Co-location’dan farkı, müşterinin kendi donanımını sağlamak zorunda olmamasıdır.

Dedicated Sunucu sahibi olduğunuzda, sunucunun tüm saklama alanı size ait olmuş olur. Böylelikle saklama ve barındıma alanı konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Seçtiğiniz sunucunun barındırma alanı tamamen sizin olur. Paylaşımsız sunucunuzun saklama alanını, kendi belirlediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Site trafiğinin yüksek olması durumunda paylaşımlı sunucular, site sahiplerine belli bir trafik alanı sunabilmektedirler. Bu yüzden de sitede yavaşlamalar ya da sitenin kısa süreli çalışmama durumları ortaya çıkabilir. Dedicated Server’lar yüksek trafiği olan siteler için daha uygundur; çünkü kapasiteleri daha yüksektir ve sadece tek bir firma tarafından kullanıldığı için, sunucunun performansı düşmez.

Dedicated sunucular: Fiziksel ( gerçek ) sunuculardır. Bu sunucu sadece bir müşteri için adanmıştır. VDS Sunucular: Dedicated sunucuların bölünmesiyle oluşan paylaşımsız kaynaklara sahip olan sanal sunucudur. VPS Sunucular: Dedicated sunucuların bölünmesiyle oluşan paylaşımlı kaynaklara sahip olan sanal sunucudur.

 • Windows Server 2012 R2
  Windows Server 2016
  Windows Server 2019
  Windows Server 2022
  Windows 7
  Windows 8.1
  Windows 10
  Windows 11
  Ubuntu 16.04
  Ubuntu 18.04
  Ubuntu 20.04 (Focal Fossa)
  Ubuntu 22.04 (Jammy Jellyfish)
  Centos 6.10
  Centos 7
  Centos 8
  Centos 9
  Centos 7 Plesk
  Centos 7 cPanel
  Alma 8
  Alma 9.1
  Rocky 8
  Rocky 9.1
  Debian 9.6
  Debian 10.12 (Buster)
  Debian 11.3.0 (Bullseye)
  FreeBSD 12
  FreeBSD 13
  Fedora Server 35
  Fedora Server 36
  Fedora Server 37
  Oracle Linux 7.9
  Oracle Linux 8.7
  Oracle Linux 9.1
  Pardus 21